SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Coaster 4514595
*
nr 451 4595
Coaster
pläter, England, höjd: 12
Utrop:
300 kr
Såld:
500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 12 februari 2007
kl 17:58:11
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
11/2 15:13:39
1
350 kr
11/2 21:00:00
2
350 kr
11/2 21:00:51
2
Vinnande bud
12/2 11:19:18
3
500 kr
- Läs mer...
Pläter
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: coaster coasters engelsk england europa glasunderlägg nysilver pläter silver ädelmetall
-
3220 Fruktbestick
kniv och gaffel, förgyllt silver med handtag i aga..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 19:39
-
4126 Parti silver
smycken, diverse
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:41
*
Coaster
nr 451 4595
Coaster
pläter, England, höjd: 12
Utrop: | 300 kr |
---|---|
Såld: | 500 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 12 februari 2007 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
11/2 15:13:39 | 1 | 350 kr |
11/2 21:00:00 | 2 | 350 kr |
11/2 21:00:51 | 2 | Vinnande bud |
12/2 11:19:18 | 3 | 500 kr |
- Läs mer...
Pläter
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: coaster coasters engelsk england europa glasunderlägg nysilver pläter silver ädelmetall
-
3220 Fruktbestick
kniv och gaffel, förgyllt silver med handtag i aga..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 19:39 -
4126 Parti silver
smycken, diverse
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:41